Harkány
A nemzetközi hírű, élénk forgalmú gyógy- és üdülőhely, az 58-as főúton Pécstől 25 km-re a horvát határhoz közel fekszik.
Harkány az ország egyetlen olyan városa, melynek világszerte népszerű és elismert gyógyvizéhez hasonló adottságokkal Mexikón kívül csak a Holt-tenger rendelkezik.
Története egészen a Római Birodalom idejéig visszavezethető, azonban "Harkan" néven először az Anjou korban nevezték, melyet egy 1323-ban kelt okmány is megerősít. A név valószínűsíthetően Töhötöm fia, Horka nevéből ered.
Fürdőhelyként azonban először a törökök használták. Híressé csak 1823-ban vált, amikor egy mocsárlecsapolás során Pogány János, gyűdi jobbágy "bajától szerencsésen és tökéletesen megszabadult". Ezt a város gyors fellendülése követte. A siklósi uradalom birtokosai, a Batthyány család kiépíttette a fürdőt, melyet a nagy nyilvánosság rendelkezésére bocsátott.
A mediterrán éghajlatú várost a "Villány - Siklósi Borút" tagjaként tartják számon, szőlőültetvényei és pincéi a Tenkes hegy déli lejtőjén húzódnak, ahol számos kellemes zamatú és aromájú bor lát napvilágot, mint az "Irsai Olivér", egy lágy és zamatos fehérbor, valamint a "Portugieser"- ("Oportó"), egy testes vörösbor.